МЕНЮ
 • Знижки
 • Оплата
 • Доставка
 • Корп. клієнтам
 • Гарантія
 • Про нас
 • Салони
 • Конфіденційність
 • Контакти
 • uk
 • грн
 • Відстежити замовлення
 • Вхід
  XРеєстрація
  Через соціальну мережу
  або заповніть всі поля
  Ел. пошта
  введіть email
  Ім'я
  введіть ім'я
  Телефон
  введіть телефон
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  слабкий пароль
  Пароль
  повторно
  паролі не співпадають
  Увійти

  Є аккаунт?

  XВхід
  Через соціальну мережу
  або введіть свої дані
  Ел. пошта
  введіть email
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  введіть пароль
  Забули пароль

  Немає аккаунта?

  Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотній зв'язок
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти

Гладіолус - квітка літа

11-08-2020

Історія гладіолуса бере свій початок з незапам'ятних часів, сповнюючись і радістю, і перемогами, і звичайно, романтикою. Квітка була названа древніми римлянами і означала «гострий меч». У Стародавньому Римі була легенда, згідно з якою гладіолуси виросли з рукояток уткнутих в землю мечів двох гладіаторів, здивувавши всіх присутніх чарівним цвітінням. Ці мужні гладіатори були друзями, і вони відмовилися битися один з одним. Зречення волі на честь дружби - цей подвиг залишився в історії людства на тисячоліття. З тих пір гладіолус в першу чергу символізує справжню вірну дружбу, а вже потім благородність, силу духу і перемогу.

Дуже цінували стародавні римляни і цибулини гладіолуса. Воїни вірили, що, повісивши на груди цибулину цієї чудової квітки, вони захистять себе від загибелі і здобудуть перемогу над ворогами. У південно-африканських легендах гладіолус часто виступає, як символ з'єднання закоханих сердець і справедливості. Також існує легенда про молоду красуню, яка вразила богів своєю сміливістю, і вони дарували їй життя, перетворивши меч, яким дівчину повинні були обезголовити, в прекрасний гладіолус.

З падінням Римської Імперії гладіолуси на деякий час були майже забуті. В середні віки їх вирощували для вживання в їжу. Наші предки навчилися видобувати борошно з гладіолусів і випікати з нього хліб.

Південно-африканські види гладіолуса були завезені в Європу в XVIII столітті. Поступово квіти набирають популярність, їх вирощують в парках і садах. Також гладіолуси використовують в якості лікарських рослин, навчившись застосовувати їх від зубного болю. Багато лікарів тих часів приписували цибулини гладіолуса годуючим матерям, щоб у них було більше грудного молока.

У XX столітті в Європі та Америці інтерес до гладіолуса підвищується, виводяться нові сорти. Більшість видів гладіолусів родом з Південної Африки. Квіти захоплюють дивовижною різноманітністю кольорової гами. Розташування квіток гладіолуса буває однорядне, дворядне і чергове. Цікаво, що в 1981 році в Об'єднаному Королівстві гладіолус досяг у своєму зрості 250 сантиметрів!

Різні сорти гладіолусів цвітуть з другої половини червня і до вересня. Букет зрізаних гладіолусів може простояти у вазі близько 10 днів. Квіти наповнять Ваш будинок ніжним ароматом і атмосферою свята, дружелюбності, добра. Щоб гладіолуси довше збереглися, їм слід регулярно міняти воду і обрізати зів'ялі квіти.