МЕНЮ
 • uk
 • грн
 • Відстежити замовлення
 • Вхід
  XРеєстрація
  Через соціальну мережу
  або заповніть всі поля
  Ел. пошта
  введіть email
  Ім'я
  введіть ім'я
  Телефон
  введіть телефон
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  слабкий пароль
  Пароль
  повторно
  паролі не співпадають
  Увійти

  Є аккаунт?

  XВхід
  Через соціальну мережу
  або введіть свої дані
  Ел. пошта
  введіть email
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  введіть пароль
  Забули пароль

  Немає аккаунта?

  Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотній зв'язок
УКРАЇНА
М. КИЇВ
LIFECELL
КИЇВСТАР
МТС
МТС
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти
УКРАЇНА
М. КИЇВ
LIFECELL
КИЇВСТАР
МТС
МТС
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти

Тюльпан: квітка, що підкорила Голандію

26-02-2016

Тюльпан - один з небагатьох представників квітів для саду, що став причиною масового «божевілля» і спровокував феномен під назвою "тюльпаноманія". І саме завдяки такій дивовижній популярності, він стрімко поповнив свій рід величезною кількістю приголомшливих сортів.

Природні ареали зростання тюльпанів простягаються від Піренейського півострова на заході до східних областей Китаю, південному Сибіру і Монголії. Ці квіти можна зустріти в дикій природі на території Північної Африки і в Греції, на Балканах і в Туреччині, в найвіддаленіших областях Леванту і в Ірані. І все ж батьківщиною перших культурних сортів тюльпана вважається Стародавня Персія. Саме звідси до Туреччини були вивезені перші садові екземпляри квітів. З цієї події і почалася дивовижна подорож тюльпана по Європі.

Свою назву тюльпан отримав за схожість з перським головним убором тюрбаном (або тюлі-баном, як називали його в Персії). Він високо цінувався перської знаттю і здобув нітрохи не меншу популярність при дворі султана Османської Імперії. Ну а своєю появою в Європі тюльпан був зобов'язаний австрійському послу в Туреччині, Охіро Гілену де Бузбеку, фламандцеві за походженням.

Будучи не тільки політиком, але і вченим, Охіро Гілен де Бузбек був вражений дивовижною красою тюльпанів. І 1554 року відправив кілька цибулин і насіння цих рослин до Відня. Минуло зовсім небагато часу, і перські квіти зацвіли в садах Німеччини і Бельгії. Однак найяскравішою сторінкою в історії тюльпанів досі вважається «голандський період».

1593 року нідерландський ботанік Клузіус був запрошений на роботу в Лейденський університет, і прийнявши цю пропозицію, вчений заснував в місті власний ботанічний сад «Хортус Академікус». Він посадив в ньому свою колекцію тюльпанів, запозичену їм в садах австрійського імператора Фердинанда I. І з цього моменту почався відлік періоду, названого в історичних документах "тюльпаноманія" - квіткової лихоманки, яка ледь не закінчилася для Голандії економічним крахом.

Тюльпани настільки відрізнялися від звичних садових квітів своїми приголомшливими забарвленнями і шовковими пелюстками, що змогли звернути на себе увагу всіх голандських селекціонерів без винятку. З кожним новим виведеним сортом вартість квітів ставала все вище і вище, поки не досягла позамежних висот. Так, в 1625 році одна цибулина рідкісного тюльпана прирівнювалася до 7 кг чистого золота, а до 1637 року ціни на тюльпани зросли ще в 25 раз. Однією цибулини тюльпана було достатньо, щоб купити цілий будинок, але попит на квіти при цьому стабільно випереджав ринкову пропозицію!

Майже піввікова ейфорія, в якій щасливо перебували голандські садівники, закінчилася в 1637 році так само раптово, як і почалася. Однак цього часу цілком вистачило, щоб створити неймовірну кількість сортових тюльпанів, в числі яких був і перший чорний тюльпан.

В даний час налічується близько 10 тисяч сортів тюльпанів, які активно застосовуються в ландшафтному дизайні. До їх числа відносяться махрові і супермахрові, бахромчасті, попугайні, лилиєцвітні, тюльпани тріумф і дарвін. А форми варіюються від класичних «тюрбановидних» до піоновідних, лілійних і трубчастих.

Дуже різноманітні тюльпани і за забарвленням. Смугасті, з контрастним обведенням однотонних пелюсток, крапчасті й монохромні: їх палітра представлена в найширшому діапазоні від ніжно-рожевих і кремово-білих до зелених, пурпурних і темно-лілових, або чорних кольорів.

Оцініть красу цих дивовижних квітів по достоїнству і замовте букет з тюльпанів своїм дорогим і близьким людям!

Передзвоніть мені Наш менеджер зв'яжеться з Вами якомога швидше Поле пусте або довжина номера занадто коротка Будь ласка, перед відправкою перевірте правильність номера Замовити дзвінок
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
OK