МЕНЮ
  • uk
  • грн
  • Відстежити замовлення
  • Вхід
    XРеєстрація
    Через мережу
    або заповніть усі поля
    Ел. пошта
    введіть email
    Ім'я
    Введіть ім'я
    Телефон
    введіть телефон
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    слабкий пароль
    Пароль
    повторно
    Паролі не збігаються
    Увійти

    Є обліковий запис?

    XВхід
    Через мережу
    або введіть свої дані
    Ел. пошта
    введіть email
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    введіть пароль
    Забули пароль

    Немає облікового запису?

    Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотний дзвінок
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти

Історія появи різдвяного вінка

2022-12-09 18:06:24

Історія появи різдвяного вінка

Якщо згадати Ваш улюблений американський чи європейський новорічний фільм, то який елемент різдвяної атрибутики відразу спадає на думку? Правильно – образ вхідних дверей до будинку чи квартири, яку прикрашає ошатний різдвяний вінок! До нас традиція вішати вінок із хвої на двері до Нового року та Різдва прийшла зовсім недавно, а от у Західній Європі, звідки вона родом, цей звичай має давню та багату історію.

Різдвяний декор, поруч із вінком та ялинкою, увійшов у європейську традицію святкування Різдва приблизно у 16 столітті. Офіційної версії, де і за яких обставин вінок з'явився вперше немає, проте є чимало пов'язаних із цим легенд та пояснень, чому саме вінок став одним із головних символів Різдва.

Одна з легенд католицької церкви свідчить, що чернець Боніфацій з Англії споруджував різдвяне дерево таким чином, щоб у нього було три вершини, як символ потрійного божого початку – Бог-Отець, Бог-Син та Святий Дух. В результаті залишалося багато непотрібних ялинових гілок, які, щоб не викидати, використовували для плетіння вінків.

Форма кола загалом та вінки зокрема завжди були у символізмі різних народів. У стародавніх греків вінок ототожнювався з перемогою та славою. У Персії вінок був символом влади. У слов'янській культурі було прийнято плести вінки з колосків пшениці на знак гарного врожаю. У німецькій традиції здавна існував звичай прикрашати обідній стіл вінком, щоб зберегти домашній затишок та достаток. Шведи робили вінки зі свічками на день зимового сонцестояння (до речі, католики мають традицію ставити в будинку вінок із чотирма свічками, які символізують Адвенти та відраховують тижні до Різдва).

Всі ці звичаї переплелися між собою і гармонійним чином вилилися в гарну традицію прикрашати будинок ошатним вінком.

Символіка різдвяного вінка

Як і будь-який інший атрибут святкування Різдва вінок наділений особливим символізмом. У ньому все має значення.

Насамперед, потрібно звернути увагу на його форму. Коло в різних релігіях і вченнях символізує циклічність і нескінченність. У християнській вірі круглою формою вінка пояснюється постійна присутність Бога, циклічність і послідовність усього світу (зміна пір року, життя і смерть тощо), нескінченність любові до Бога.

Використання як основний матеріал вічнозелених рослин також не випадково. Зелений колір означає життя, розвиток, зростання духовності та чистоту душі.

Для створення різдвяних вінків використовують різні вічнозелені рослини, у кожного з яких є своя символіка: сосна та ялина несуть у собі значення вічного життя, падуб асоціюється з Ісусом Христом і символізує терновий вінець, кедр означає здоров'я та зцілення.

 

Для прикраси хвойного вінка за традицією використовуються такі матеріали:

• Шишки – зародження нового життя, процвітання та довголіття.

• Лаванда – здоров'я.

• Ягоди глоду – радість.

• Ялівець – надія.

 

Чому вінок прийнято вішати на двері?

Як ми вже з'ясували, у різдвяному вінку заховано дуже багато символіки, тому вішаючи його на вхідні двері, ми захищаємо свій будинок від усього поганого, вітаємо бажаних гостей та залучаємо до будинку достаток, щастя, здоров'я.

Вінок можна вішати на вікна, хвіртку, внутрішню частину вхідних дверей, на стіну в кімнаті, а також класти на святковий стіл.

Перезвоніть мені Наш менеджер передзвонить Вам якнайшвидше Поле порожнє або довжина номера занадто коротка Будь ласка, перед відправкою перевірте правильність номера
Зв'язатися через
Замовити дзвінок
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
OK