МЕНЮ
  • uk
  • грн
  • Відстежити замовлення
  • Вхід
    XРеєстрація
    Через мережу
    або заповніть усі поля
    Ел. пошта
    введіть email
    Ім'я
    Введіть ім'я
    Телефон
    введіть телефон
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    слабкий пароль
    Пароль
    повторно
    Паролі не збігаються
    Увійти

    Є обліковий запис?

    XВхід
    Через мережу
    або введіть свої дані
    Ел. пошта
    введіть email
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    введіть пароль
    Забули пароль

    Немає облікового запису?

    Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотний дзвінок
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар

Історія квітів. Символіка і значення популярних видів

2024-07-20 16:38:27

З давніх-давен квіти несли в собі глибокий символізм, який з часом все поглиблювався і обростав новими відтінками значень в міру того, як розвивалося людство.

За допомогою квітів люди висловлювали різні почуття і емоції, а також передавали важливі послання, включно з такими, які ніхто не повинен бути знати, окрім одержувача і відправника. Квіти оспівувалися багатьма письменниками, поетами і, звісно ж, художниками. До цього дня люди замислюються про значення пахучих бутонів різних квітів і намагаються ретельно підбирати склад букетів, щоб адресат уловив саме той зміст, який хоче передати відправник.

Що таке мова квітів?

Мова квітів має свою назву: флоріографія. Вона використовується для вираження почуттів, емоцій, настрою і навіть ідей. Ще в давнину квіти мали великі значення. У Стародавньому Єгипті лотос використовувався в релігійних церемоніях, тоді як низку інших квітів також пов’язували з певними божествами. Пізніше квіти почали застосовувати для створення різноманітних амулетів, оберегів і талісманів з метою захисту від злих духів і як особливий дар богам.

Вперше мовою квітів «заговорили» на Сході. Так, у Туреччині назви квітів використовували в ліричних творах як ключові слова. Мову квітів використовували і наложниці султана, відправляючи і отримуючи таємні послання від своїх коханих поза палацом. Така система лягла в основу європейської мови квітів, яка стала популярна вже в 19 столітті. У вікторіанську епоху вона використовувалася для таємного вираження почуттів, коли відкрито сказати про них було не можна чи боязливо.

Популяризації флоріографії сприяла відома письменниця Мері Уортлі Монтегю. Мандруючи з чоловіком Туреччиною, їй вдалося дізнатися багато секретів мови квітів від самих наложниць. Вона докладно описала систему у своїй книзі, зробивши її відомою багатьом дамам і джентльменам в Англії, Франції і в багатьох інших країнах світу.

Значення квітів

Сьогодні мода на символізм квітів поступово згасає, тому, використовуючи мову квітів, ми часто ризикуємо бути не зрозумілими чи не зрозуміти сенсу посланого нам букету. Ми вам наразі пропонуємо поринути у захоплюючий і таємничий світ флоріографії і дізнатися про символізм найпопулярніших сьогодні квітів:

  • Троянди. З давніх-давен вони символізували любов і пристрасть у різних проявах. Найчастіше для вираження глибоких почуттів використовувалися червоні троянди, які й досі обирають для передачі таких почуттів. Більш ніжні і трепетні емоції здатні виразити рожеві або білі бутони.
  • Лілія. Ці квіти є втіленням шляхетності і елегантності. Такі квіти дарували як комплімент прекрасній дамі чи з метою вираження симпатії. Білі лілії символізують чистоту, велич і цноту. Більш ніжною альтернативою будуть рожеві квіти чи бутони інших відтінків.
  • Хризантеми. Такі рослини несуть у собі символ поваги. Здавна вони також втілюють довголіття і достаток. Саме тому такі букети можна сміливо подавати людям похилого віку.
  • Півонії. Ці повітряні і пишні квіти з давніх часів символізували багатство, удачу і процвітання. Вони навіть використовувалися як символ імператорської родині у Китаї. Крім цього, ніжні бутони означають трепетне кохання, честь і гідність.
  • Гіпсофіли. Якщо раніше ці квіти використовувалися лише як доповнення до композицій, сьогодні вони затребувані у монобукетах. Символізм квітів відображений у їхньому зовнішньому вигляді. Легкі і повітряні, вони означають оновлення, новий початок і відродження. Символізуючи невинність, чистоту і щирість, вони чудово підходять як подарунок молодим і ніжним особам.
  • Гортензії. Рослини цього виду означають чистоту, подяку, скромність і витонченість. Ще в давнину квіти використовувалися у весільних букетах. Популярні вони й донині. Крім того, гортензії можна подавати як вибачення чи на знак дружби, щоб подарувати найтепліші емоції.
  • Гербери. Яскраві пелюстки цих квітів відбивають чистоту, невинність і любов до життя. Саме тому такий букет можна принести на дитяче свято, подарувати батькам чи піднести колегам на знак подяки чи захоплення.
  • Тюльпани. Як і багато весняних квітів, вони символізують оновлення і початок нового життя. Крім цього, тюльпан передає найніжніші почуття симпатії, надію і побажання щастя. У стародавніх культурах квітка була символом правлячого роду, означала багатство і матеріальне процвітання.
  • Ромашки. Ще в 19 столітті такі квіти були символом енергії, здатної впоратися з негараздами. До цього дня променисті квіти означають радість, щастя, а також любов, міцну родину і вірність.

Вибираючи букети, ви завжди можете вкласти додатковий зміст у свій подарунок. Досить трохи поринути у чарівний світ мови квітів, щоб звичний презент заграв новими кольорами і подарував незабутні емоції одержувачу!

Перезвоніть мені Наш менеджер передзвонить Вам якнайшвидше Поле порожнє або довжина номера занадто коротка Будь ласка, перед відправкою перевірте правильність номера
Зв'язатися через
Замовити дзвінок
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
OK