МЕНЮ
 • uk
 • грн
 • Відстежити замовлення
 • Вхід
  XРеєстрація
  Через мережу
  або заповніть усі поля
  Ел. пошта
  введіть email
  Ім'я
  Введіть ім'я
  Телефон
  введіть телефон
  Пароль

  Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

  слабкий пароль
  Пароль
  повторно
  Паролі не збігаються
  Увійти

  Є обліковий запис?

  XВхід
  Через мережу
  або введіть свої дані
  Ел. пошта
  введіть email
  Пароль

  Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

  введіть пароль
  Забули пароль

  Немає облікового запису?

  Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотний дзвінок
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти

Як зберегти квіти свіжими

2016-09-09 13:54:00

У святкові дні квіти підсилюють гарний настрій. Достатньо навіть невеликого букетика живих квітів, аби про весілля, хрестини чи звану вечерю залишились приємні спогади. Подаровані Вам квіти звичайно вже спеціально оброблені флористом, і Вам залишається лише поставити їх у воду. Але якщо Ви хочете, щоб квіти простояли якомога довше, то наведена тут інформація буде Вам корисна. Природно, що в зрізаному вигляді деякі квіти живуть довше за інші, проте існує ряд основних правил, які допоможуть подовжити життя зрізаних квітів та зберегти їх фарби.

По-перше, уникайте переносити квіти з холодного повітря в тепле: раптова зміна температури може призвести до того, що квіти швидко зів'януть. Якщо Ви заносите квіти з вулиці в теплий будинок, обов’язково поступово "привчить" їх до підвищення температури, залишаючи їх спочатку у вестибюлі, де прохолодніше. Тільки після цього можна приступити до обробки стебел спеціальними методами, щоб підвищити їх водовбирні властивості.

Беручи в подарунок квіти, ви можете бути впевнені, що їх стебла акуратно підрізані, а з нижньої частини видалені всі листя. У той же час квіти в букеті найчастіше бувають зневоднені. Переконайтеся в тому, що Ви даєте квітам достатньо води. Необхідно під струменем води оновити зрізи (1), акуратно видалити нижнє листя (2) і поставити квіти в теплу воду, щоб вони ввібрали достатньо вологи. У рослин з м'яким стеблом роблять довгий косий зріз (3), що дозволить квітам краще вбирати воду.

Регулярно перевіряйте квіти і підливайте свіжу воду. Особливо це важливо в спеку або в будинках з центральним опаленням, оскільки вода не тільки поглинається рослинами, але і випаровується.

Так само може продовжити життя квітів додавання у воду  розчину амонію, дезінфікуючих засобів, добрива для зрізаних квітів, які можна придбати в квіткових магазинах, або цукру (4).

Необхідно стежити за тим, щоб вода у вазі була чиста. Зіпсована вода (часто викликається гниттям листя у воді) призводить до того, що квіти швидко в'януть. Крім того, важливе значення має постійна помірна температура. Ніколи не ставте композиції поблизу радіаторів, або під прямі сонячні промені.

Рослини, які мають на стеблі декілька квіток, проживуть довше, якщо Ви будете видаляти сухі. Завдяки цьому бутони зможуть повністю розкритись.

Квіти з довгими тичинками житимуть довше, якщо тичинки видалити. Висмикніть їх пальцями, або відріжте їх гострими ножицями. Завдяки цьому пелюстки не будуть забруднені пилком.

Обприскування букета водою додасть йому свіжіості та аромату(5). Проте стежте за тим, щоб на оксамитові суцвіття целозії не потрапляла вода, оскільки вони дуже швидко покриваються плямами.

Дуже часто в букетах використовуються квіти і зелень чагарників, обробка яких трохи відрізняється від обробки квітів з трав'янистим стеблом. Так, гілки, зрізані з великих кущів, мають жорстке, покрите корою стебло. Якщо гілки вже оброблені флористом, то вам залишається лише забезпечити їх водою. Але якщо гілки все ж вимагають обробки, то перед тим як поставити їх у вазу, необхідно їх косо підрізати, видаляючи нижні відростки (6), в нижній частині стебла зробіть надріз і зняти кору, потім розщіпнути низ стебла на дві-три частини (7) або роздробити молотком 2,5 см стебла, щоб збільшити поверхню всмоктування (8).

Нестійкі стебла маку, резеди, маргариток, жоржин і інших схожих квітів необхідно потримати кілька секунд над полум'ям свічки (нижню частину) або опустити її на 2-3 хвилини в невелику кількість дуже гарячої води. Інші види рослин, наприклад молочай або деякі папороті, також потребують такої обробки. У молочаю на зрізі виділяється молочний сік. Він забруднює воду і позбавляє квіти необхідних поживних речовин, через що вони швидко в'януть. В цьому випадку швидке припікання зрізів припинить виділення і забруднення води. Вода в той же час буде надходити в стебло.

Зрізані тюльпани досить швидко в'януть, проте якщо опустити стебла квітів в гарячу воду, вони швидко повернуть первісну свіжість. Попередньо необхідно оновити зрізи на стеблах і щільно обернути папером (10), що сприяє не тільки поверненню свіжості, але і розпрямленню стебел у тюльпанів. Залиште їх у воді на стільки часу, скільки знадобитися для повного відновлення квітки.

Троянда. Перш за все зрізають із стебла шипи (9), а також всі зайві листя. Найчастіше у куплених троянд шипи вже видалені. Деякі сорти троянд шипів не мають. Перед тим як поставити їх у вазу, косо подрежьте стебло (3), потім розщепніть низ стебла (7) на дві-три частини або роздробіть його молотком (8), щоб збільшити поверхню всмоктування. У воді або вологому моху троянди зберігають свою свіжість до десяти днів. Якщо троянди починають швидко в'янути, поновіть зрізи на стеблах (3) і опустіть їх в дуже гарячу воду. Поліпшити вигляд троянд можна, обережно видаляючи всі пошкоджені або засохлі пелюстки. Троянди відрізняються несумісністю, примхливою "вдачею". Тому не варто ставити їх в одну вазу з іншими квітами.

Стебла гербери погано зберігаються у воді, тому вазу, де будуть стояти гербери, попередньо ретельно промивають, а у воду додають дезінфікуючі засоби і добрива для зрізаних квітів.

Гілки бузку, зрізані з великих кущів, мають жорстке, покрите корою стебло. Обробіть його за схемою обробки чагарників (див. вище). Щоб подовжити життя бузку, видаліть з пагонів все листя, тому що воно випаровує необхідну квітам вологу. Використовуйте добрива для зрізаних квітів (4) і частіше міняйте у вазі воду для стимуляції рясного цвітіння. Якщо стебла попередньо оброблені, квіти стоятимуть у воді до двох тижнів.

Дельфініуми стоять у воді від восьми до дванадцяти днів. Дельфініум, маючи порожнисте стебло, краще "п'є" воду, якщо в основу стебла вставити маленький ватний тампон. Цей засіб можна використовувати і для інших квітів, що мають порожнисте стебло. Щоб вода у вазі не псувалася, завжди видаляйте листя з нижньої частини стебел і додайте у воду добрива для зрізаних квітів (4) - це продовжить їхнє життя. Крім того, дельфиниум чудово піддається сушці.

Півонії зазвичай зрізають в стадії бутона. Квіти повільно розкриваються і в кінці другого тижня в'януть. Щоб запобігти швидкому опадання пелюсток, півонії необхідно помістити на двадцять чотири години в сухе прохолодне місце. Півонії добре піддаються сушці, якщо їх підвісити в добре провітрюване тепле місце. Висушені квіти півоній можна використовувати для складання зимових букетів.

У зрізаних фрезий розкриті лише кілька перших квіток - бутони розпустяться пізніше. По мірі старіння сухі квіти видаляють. Квіти довше зберігаються у вазі, якщо у воду додати трохи цукру.

Іноді стебла лютиків можуть бути трохи м'якуватими і вигнутими, однак при правильній попередній підготовці квіти стоять у вазі до двох тижнів. Майте на увазі: вони добре піддаються сушці, але висушені стебла доводиться зміцнювати дротом.

Нарциси, куплені найчастіше в бутонах, на світлі і в теплі дуже швидко розпускаються і стоять у воді до двох тижнів. Після обрізки стебла починають виділяти молочний сік, який псує воду. Саме тому воду у вазі з нарцисами слід міняти щодня.

Довговічність в зрізі зробила хризантеми настільки популярними, що деякі стали вважати їх майже банальними. У воді хризантеми стоять до двох тижнів. Не забудьте видалити з нижньої частини стебел все листя.

Стебла айстр - короткі з невеликими листочками, які слід видалити. Уважно стежте за станом води і по можливості частіше її міняйте. У зрізку айстри стоятимуть до двох тижнів.

 

Лілії зберігають свіжість до десяти днів у вазі з водою. Тичинки з пилком можна видалити з квітки, щоб пилок не забруднив одяг або меблі. По мірі старіння нижні квітки на стеблі потрібно видаляти.

У зрізі гвоздики залишаються свіжими до трьох тижнів. Вони відрізняються несумісністю, примхливим "вдачею". Тому не ставте їх в одну вазу з іншими квітами.

Квіти повинні стояти в світлому приміщенні, але не під прямими сонячними променями. Небажано, щоб в кімнаті були протяги. Важливу роль відіграє і температура в приміщенні: при температурі 18-19С квіти стоять довше, ніж при температурі 22С. На ніч рекомендовано ставити квіти в більш прохолодне місце (від +10 до +15 ° С) або щільно загорнути в папір і занурити у відро з водою. Більш докладно про вибір місця для квітів і про естетичне значення букета читайте в розділі "Вибір місця для композиції"

 

Деякі квіти не рекомедуется ставити разом в одну вазу, наприклад троянди і гвоздики. Запашний горошок теж може зашкодити своїм сусідам у вазі. Прискоренню в'янення сприяють конвалії, нарциси, резеда. Гілочки герані, туї, маренки, навпаки, допомагають довше зберегти квіти свіжими.

Перезвоніть мені Наш менеджер передзвонить Вам якнайшвидше Поле порожнє або довжина номера занадто коротка Будь ласка, перед відправкою перевірте правильність номера
Зв'язатися через
Замовити дзвінок
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
OK