МЕНЮ
  • uk
  • грн
  • Відстежити замовлення
  • Вхід
    XРеєстрація
    Через мережу
    або заповніть усі поля
    Ел. пошта
    введіть email
    Ім'я
    Введіть ім'я
    Телефон
    введіть телефон
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    слабкий пароль
    Пароль
    повторно
    Паролі не збігаються
    Увійти

    Є обліковий запис?

    XВхід
    Через мережу
    або введіть свої дані
    Ел. пошта
    введіть email
    Пароль

    Пароль повинен складатися мінімум з 6-ти символів

    введіть пароль
    Забули пароль

    Немає облікового запису?

    Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотний дзвінок
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть номер телефону

Всі контакти
Україна
м. Київ
Lifecell
Київстар

Букет це: історія появи та цікаві факти

2024-09-14 17:45:07

Букети у подарунок вже давно стали чимось традиційним, що ми підносимо близьким та рідним людям на кожне свято. Але коли і чому зародилася така традиція? Як вийшов перший букет? Щоб це з'ясувати, потрібно трохи поринути в історію.

Історія квіткового букета: стародавні часи

Букет — слово французького походження, яке буквально означає «пучок» або «зв'язок». Перші вироби, що нагадують букетики, було створено ще у Стародавньому Єгипті. Інформація про це була виявлена ​​у літописах, в яких описуються композиції у формі смолоскипа. У них квітки розташовувалися ярусами, після чого стебла перев'язували пальмовим листям. На той час традиційними для квіткових композицій були іриси/лотоси/троянди/маки та низка інших квіток.

Що ж стосується професіоналів флористики, вперше ця професія зародилася у Стародавній Греції. Вже тоді складалися як жіночі, так і чоловічі композиції, і до кожного виду застосовувався свій особливий підхід. Так, жіночі букети були значно яскравіші та барвистіші, тоді як чоловічі складалися, як правило, тільки із зелені. Цілеспрямовано вирощувати квіти для створення ефектних букетів почали вже у Стародавньому Римі.

У ті далекі часи символізм бутонів мав колосальне значення. Кожен бутон ніс свій особливий зміст, тому до їхнього підбору підходили дуже обдумано. Наприклад, троянда була символом любові, а квітка лілії відображала шляхетність і чесність. При цьому значення мав не тільки сорт рослин, а й їхній відтінок. Деякі значення дійшли і до наших днів, у зв'язку з чим багато людей цікавляться темою мови квітів.

Говорячи про історію букетів, не можна оминути і Китай. У цій країні квіти завжди мали величезне значення. Однак, окрім своєї естетичної привабливості, вони несли велику користь і широко використовувалися в медицині. Загалом пахучі бутони завжди були тісно вплетені в культуру Китаю.

Від Середньовіччя до наших днів

Європа швидко перейняла значущість кольорів, тому вже в Середні віки вони застосовувалися у багатьох релігійних обрядах. Крім цього, їх почали широко використовувати передачі різноманітних таємних послань (зокрема романтичних). Саме в цей час активно формувалась мова квітів.

В епоху Відродження флористика набула нового значення, оскільки людей стали більше цікавити сфери науки та мистецтва. Композиції на той час набули нових і досить вишуканих форм. При цьому постійно відкривалися нові види рослин, які також активно додавали в букети.

Апогей розвитку мови квітів трапився у Вікторіанську епоху. Передача повідомлень тоді мала особливе значення, адже досить часто розповісти про свої почуття відкрито було неможливо. Композиції того часу були дуже складні і включали багато кольорів, кожен з яких ніс своє особливе значення.

Розвиток нових напрямів мистецтва та дизайну вплинув на розвиток сучасних тенденцій у флористиці. Абстрактність, мінімалізм, поєднання непоєднуваного, а також різноманітні експерименти стали нормою при створенні букетів. Це дозволило досягти унікальності практично кожної композиції. Надалі глобалізація неминуче призвела до змішування різних культур та стилів, що не могло позначитися на квіткових букетах. Сучасні композиції можуть містити елементи різних культур чи навіть епох.

Поточні тенденції у флористиці

Щорічно підхід до створення квіткових композицій змінюється, базуючись на віяннях моди, уподобаннях людей та інших аспектах життя. Ось кілька популярних тенденцій останніх років:

  • Екологічність. Сучасні флористи все частіше віддають перевагу рослинам, вирощеним без пестицидів та іншої хімії. Крім того, місцеві та сезонні квіти набули особливої ​​популярності. Не менш важливим є і вибір упаковки. Сьогодні намагаються менше використовувати пластик та інші матеріали, що не розкладаються.
  • Натуральність та мінімалізм. Помпезність і пишність втрачають свої позиції, поступаючись місцем сучасної стриманої елегантності. При цьому строгість форм часто відсутня, а букети стають природнішими, ніби зібраними в саду своїми руками.
  • Індивідуальність. Світ ХХІ століття все більше прагне персоналізації, що не може не позначитися на флористиці. У композиції завжди намагаються додати щось особливе та унікальне, що відповідало б уподобанням конкретного клієнта. Це можуть бути певні квіти, декоративні елементи чи сувеніри.
  • Сучасні технології. Технологічний прогрес було не зашкодити флористиці. Завдяки створенню Інтернету та його глобальному поширенню однією з найпопулярніших послуг стала доставка квітів. В результаті ідеальну композицію сьогодні можна замовити, не виходячи з дому або навіть на іншому кінці світу.
Перезвоніть мені Наш менеджер передзвонить Вам якнайшвидше Поле порожнє або довжина номера занадто коротка Будь ласка, перед відправкою перевірте правильність номера
Зв'язатися через
Замовити дзвінок
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
Ваш номер відправлений нашим менеджерам.
OK