Польові квіти

Польові квіти - це свій особливий, не вибагливий у догляді вид квітів. Вони не у всіх викликають таке захоплення, як, наприклад, троянди. Але коли проїжджаєш повз поля всього засіяного маками, ромашками, волошками і т.д., то просто неможливо відірвати погляд від цих простих, ніжних і дуже красивих польових квітів. Адже так і хочеться зупинитися, вийти з машини і пробігти по цій «хмарі» з квітів. А який запах від них виходить, здається, що знаходишся в казці і забуваєш про всі свої проблеми.
Давно, коли людина ще не почала покращувати рослини, польові квіти були найкращим подарунком. Дівчата плели шикарні вінки з цих ніжних квіточок, а добрі молодці збирали букети з лютиків і ромашок, і дарували дівчатам. Є в цих кольорах якась історична романтика. Бо часом, зібраний миленький букетик з волошок, викличе у вас набагато більше почуттів, ніж оберемок троянд.
А скільки ромашок допомогли дівчатам у ворожінні на «любить не любить». Як щиро діти радіють збираючи відцвітаючі кульбаби, пускаючи на вітер мільйони білих маленьких парашутистів.
Краса красою, а скільки серед польових квітів є лікарських рослин. Яскраві представники цього виду: ромашка, дзвіночок, фіалка собача і ще багато-багато інших.
Назва польових квітів дуже велика кількість, за підрахунками вчених їх становить близько п'яти сотень тисяч видів, але з них описано тільки 290.
У наш час дуже модно і практично вирощувати польові квіти на наших садових клумбах. По-перше, вони прекрасно поєднуються, і навіть додають родзинку, з декоративними квітами. А по-друге, за ними практично не треба ніякого догляду, вони звичні до будь-яких природних стихій.
Магія польових квітів
Взяти, наприклад самі звичайні і найкрасивіші польові квіти - волошки. Волошка це символ святості, чистоти, привітності та ввічливості, хлоп'ячої краси і добра. Волошки - запашна лікувальна трава із синіми кольорами, сильним стійким запахом. Коли селяни розводили їх поблизу своїх осель, волошки мали широке ритуальне застосування - їх клали за ікони, прикрашали хрести в церквах, святили на Маковія (1 серпня), на Спаса (6 серпня). На Трійцю з волошок плели обрядові вінки. На думку етнографів, сакралізація цієї рослини пов'язана з легендами про знаходження хреста Господнього. На місці, де євреї сховали хрест Спасителя, виросла пахуча й цілюща трава, яку на Україні назвали "волошки". За іншою легендою, рослина отримала назву від імені святого Василя Великого, який нібито за життя дуже любив квіти і зелень і завжди прикрашав ними свій будинок. Васильки іноді були атрибутом весільної обрядовості, ними кропили молодих, з них робили купіль для дітей при хворобах. Також вони символізують святість, чистоту, красу коханої.