МЕНЮ
 • Знижки
 • Оплата
 • Доставка
 • Гарантія
 • Про нас
 • Салони
 • Конфіденційність
 • Контакти
 • uk
 • грн
 • Відстежити замовлення
 • Вхід
  XРеєстрація
  Через соціальну мережу
  або заповніть всі поля
  Ел. пошта
  введіть email
  Ім'я
  введіть ім'я
  Телефон
  введіть телефон
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  слабкий пароль
  Пароль
  повторно
  паролі не співпадають
  Увійти

  Є аккаунт?

  XВхід
  Через соціальну мережу
  або введіть свої дані
  Ел. пошта
  введіть email
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  введіть пароль
  Забули пароль

  Немає аккаунта?

  Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотній зв'язок
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти

Гарбузова вечірка

20-10-2019

Історія даного свята почалася кілька століть назад на землях сучасної Великобританії і північної Франції. На території проживали кельтські язичницькі племена, ділили календарний рік на зимову і літню частини. Протягом усього зимового періоду бог Сонця знаходився в полоні у Соуіна, що був володарем мертвих і князем тьми.

1 листопада кельтський народ влаштовував фестиваль Соуіна. Згідно стародавній легенді, в ніч відкривалися двері в потойбічні світи, і мешканці пекла благополучно проникали на Землю. Вночі активно розпалювали багаття і щоб, умилостивити злих духів, їм приносили жертви. Початок нашої ери ознаменувався захопленням кельтської землі римлянами, які привнесли з собою нові традиції.

Зараз же кожен рік в ніч з 31 жовтня на 1 листопада дорослі переодягаються в містичних страхітливих героїв і влаштовують тематичні вечірки з "моторошними" смакотою. Діти, також одягається в костюми, ходять від хати до хати, збираючи солодощі, зі словами "Цукерки або смерть!".

Один з основних атрибутів свята - світильник Джека. Це вирізаний у вигляді голови гарбуз з підсвічуванням традиційно - свічкою, але сьогодні часто використовується електричне підсвічування.

Традиція ця має багатовікову історію. Згідно ірландської легендою жадібний до грошей коваль-п'яниця Джек запропонував якось володарю Пекла пропустити з ним чарочку в трактирі. Коли прийшов час розплачуватися, заповзятливий ірландець попросив Диявола позичити монетку. Після чого Джек швидко поклав її до себе в кишеню, де якраз лежав срібний хрестик. Диявол виявився в пастці - як не старався, він не міг прийняти початкове обличчя. Зрештою, Диявол домігся свого звільнення, пообіцявши натомість рік чіпати Джека, а також після його смерті не претендувати на його душу.

Вдруге хитрий коваль обвів навколо пальця довірливого Сатану, попросивши його залізти на дерево за фруктами. Як тільки нечистий забрався на кріслату крону, Джек надряпав на стовбурі хрест. Так він виторгував собі ще десять років безтурботного життя. Скористатися отриманими привілеями випивака Джек не зміг, тому що незабаром помер. Після смерті грішника не допустили в рай. Ні Богу, ні дияволу Джек виявився не потрібен. Неприкаяний Джек в очікуванні Судного дня був змушений бродити по землі, освітлюючи собі шлях шматочком вугілля з Ада, який йому наостанок кинув Лукавий. Джек поклав тліючий вогник в порожню гарбуз і пустився в мандри. Звідси пішла і назва ліхтаря.

Таким чином, традиція виготовлення гарбузів-світильників пішла від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях в чистилище.

Вперше "світильники Джека" з'явилися в Великобританії, але спочатку для їх виготовлення використовували ріпу.

Коли традиція святкування Хеллоуїна поширилася в США, світильники стали робитися з гарбузів, більш доступних і дешевих.