МЕНЮ
 • Знижки
 • Оплата
 • Доставка
 • Корп. клієнтам
 • Гарантія
 • Про нас
 • Салони
 • Конфіденційність
 • Контакти
 • uk
 • грн
 • Відстежити замовлення
 • Вхід
  XРеєстрація
  Через соціальну мережу
  або заповніть всі поля
  Ел. пошта
  введіть email
  Ім'я
  введіть ім'я
  Телефон
  введіть телефон
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  слабкий пароль
  Пароль
  повторно
  паролі не співпадають
  Увійти

  Є аккаунт?

  XВхід
  Через соціальну мережу
  або введіть свої дані
  Ел. пошта
  введіть email
  Пароль

  Пароль має містити, щонайменше з 6-ти символів

  введіть пароль
  Забули пароль

  Немає аккаунта?

  Реєстрація
0 800 21 54 55
зворотній зв'язок
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти
УКРАИНА
м. Київ
Київстар
МТС
LIFECELL
Передзвонити вам ?
Ваш
Телефон

Введіть ваш номер телефону

Всі контакти

14 жовтня: Покрова, День козацтва і захисника України

06-10-2019

В Україні четвертий рік відзначають День захисника. Свято є державним, а з 2015 року ще й вихідним днем.

 

Дата ж 14 жовтня для нового свята була вибрана не випадково. Щорічно в цей день відзначається День українського козацтва - свято, приурочене до дня Покрови Пресвятої Богородиці (оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків). Також в цей день традиційно відзначають і річницю створення (в 1942 році) Української повстанської армії (УПА) - військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН). А оскільки Порошенко також заявив, що хоче на державному рівні вирішити питання про статус воїнів УПА як захисників України, то і 14 жовтня, на його думку, буде асоціюватися зі справжніми героями України, учасниками бойових дій і війни за незалежність країни.

 

З нагоди свята проводиться ряд святкових і урочистих заходів, в основному - в Києві та Львові. Також, згідно з указом Президента України від 10 жовтня 2015 року, щорічно в цей святковий день пропонується всім органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян установлювати (вивішувати) державний прапор.

 

14 жовтня спочатку - велике релігійне свято. Християни православної церкви відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. В основу свята покладено переказ про появу Богородиці Андрію Юродивому під час всеношної у Влахернському храмі. За легендою Діва Марія увійшла в храм в супроводі Іоанна Предтечі та Іоанна Богослова, пройшла до вівтаря, зняла омофор (покривало з голови) і простягнула його над людьми, що молилися прихожанами. Вона молилася разом з усіма, заступаючись про безпеку віруючих. І незабаром після того, як видіння зникло, війська, які загрожували Константинополю, відступили.

 

Так склалося, що козацьке товариство дуже шанувало Богородицю. Шанування Заступниці відповідало реаліям їхнього життя, в якій їм доводилося залишати своїх матерів і дружин, а тим залишалося молитися за своїх чоловіків. І легендам про явище Богородиці під час знаменитого Азовського сидіння, коли турки облягали фортецю Азов в 1641 року. Саме козаки змогли об'єднати релігійне свято зі світським, встановивши на день Покрови свої збори. 1 жовтня (варто робити поправку на старий стиль) козаки вибирали нових членів старшини.